Zapaśnicy IRON BULLS Bielawa z awansem do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach

Wielką wszechstronnością wykazują się młodzi zawodnicy z klubu UKS IRON BULLS Bielawa, którzy rywalizują w takich dyscyplinach jak zapasy, sumo oraz brazylijskie jiu jitstu.

Adepci zapasów tym razem rywalizowali w Pucharach Polski w zapasach w stylu wolnym oraz klasycznym o awans do finałów Ogólnpolskiej Olimpiady Młodzieży.

Puchary Polski w stylu wolnym rozgrywane były w Siedlcach oraz Białogardzie.

Natomiast Puchary Polski w stylu klasycznym odbyły się w Warszawie oraz Raciborzu.

W finałowych zmaganiach, które odbędą się w tym roku na matach województwa Łódzkiego awans wywalczyło 160 zawodników z w stylu wolnym oraz w stylu klasycznym.
Wśród nich znaleźli się zawodnicy naszego klubu – Karol Kurbiel 45kg LO Bielawa – awans w stylu wolnym oraz klasycznym, Mateusz Smagieł 92kg ZS 1 w Dzierżoniowie – awans w stylu wolnym oraz klasycznym, Maciej Wilk 80kg LO Bielawa – awans w stylu wolnym.

Po mimo pandemii i skromnych środkach finansowych staramy się rywalizować w całej Polsce. Naszym celem jest rozwój młodych sportowców aby w przyszości mogli prezentować swoje umiejętności na matach w kraju oraz za granicą. Czekamy również na zakończenie eliminacji pań, które od lat dostarczają nam wielu radości – Norbert Warchoł.

Podziękowania dla sponsorów – Rem-sen.pl materace, Autoland Bielawa oraz Festa Sport.
Wyjazdy współfinansowane ze środków UM w Bielawie.