XXI Dolnośląskie Igrzyska LZS Mieszkańców Wsi i Miast

Tak oto zakończyliśmy sztandarowy projekt realizowany przez Dolnośląskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe przy wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego –XXI Dolnośląskie Igrzyska Sportowo Rekreacyjne LZS Mieszkańców Wsi i Miast. Patronat nad Igrzyskami objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Realizacja poszczególnych zadań do 15 marca przebiegała zgodnie z przyjętym harmonogramem działań  i kalendarzem imprez. Ale z uwagi na pandemię korona wirusa w pierwszym półroczu zorganizowano ¼ z założonych imprez  XXI Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi zgodnie z programem zawartym   w ofercie i część tych imprez została przesunięta na drugie półrocze. Zadanie na dzień 31.12.2020 rok przewidywało organizację 88 stref oraz 15 imprez wojewódzkich. Tenis Stołowy, Szachy indywidualne, szachy drużynowe „Złota Wieża”,  piłka halowa dzieci  do lat 13, piłka halowa dziewcząt do lat 15  , wiosenne  biegi przełajowe, turniej samorządów, turniej „Piłkarska Kadra Czeka dziewcząt”, turniej „Piłkarska Kadra Czeka Chłopców”, Turniej piłki nożnej dzieci do lat 14 „Puchar Lata 2020”, jesienne biegi przełajowe, warcaby stupolowe, piłka siatkowa kobiet, piłka siatkowa mężczyzn, Turniej piłki halowej dzieci do lat 14. W w/w imprezach oraz systemie eliminacji powiatowych i gminnych uczestniczyło   54 000 osób w 340 imprezach sportowych.

Dziękujemy Samorządowi Województwa Dolnośląskiego, Krajowemu Zrzeszeniu LZS w Warszawie , wszystkim samorządom powiatowym i gminnym, Wójtom, Burmistrzom, Starostom, Dolnośląskim Związkom Sportowym, Szkołom za wspólne działania i wsparcie na rzecz sportu i rekreacji w środowiskach wiejskich i małomiasteczkowych. Szczególne podziękowania składamy naszym pracownikom,   wszystkim działaczom,  trenerom, organizatorom, sympatykom, zawodniczkom i zawodnikom. W tym tak trudnym czasie Wasza wytrwałość , zaangażowanie i wola walki spowodowały realizację tego pięknego projektu. Mam nadzieję ,że za rok wspólnie i w normalnych warunkach wzniesiemy toast na spotkaniach z okazji 75 lecia Ludowych Zespołów Sportowych. Do zobaczenia na arenach XXII Dolnośląskich Igrzysk LZS , Mieszkańców Wsi i Miast.

Poniżej zamieszczamy punktację końcową XXI Dolnośląskich Igrzysk LZS, Mieszkańców Wsi i Miast w kategorii gmin oraz powiatów:

PUNKTACJA XX IGRZYSK