XIV DOLNOŚLĄSKIE IGRZYSKA LZS I MIESZKAŃCÓW WSI
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY
ELIMINACJI STREFY VII W PIŁCE SIATKOWEJ
KOBIET I MĘŻCZYZN
I CEL:
– wyłonienie najlepszego zespołu kobiet i mężczyzn w piłce siatkowej -ze strefy VII do udziału w finale dolnośląskim
– klasyfikacja gmin i powiatów do punktacji ogólnej Igrzysk.
KOMUNIKAT KOŃCOWY ZE STREFOWYCH INDYWIDUALNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH w ramach XIV Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi Patronat honorowy : M a r s z a ł e k Woj. D o l n o ś l ą s k i e g o
W dniach 14-18 października 2013 roku w hali sportowej Ośrodka Szkoleniowo-Sportowego LZS w Nowej Bystrzycy odbywają się Dolnośląskie Finały w Grach Zespołowych Szkół Ponadgimnazjalnych. Impreza zorganizowana przez Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu jest dofinansowana ze środków
– Ministerstwa Rolnictwa w Warszawie,
– Krajowego Zrzeszenia LZS w Warszawie,
– Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego,
Finały dolnośląskie były poprzedzone eliminacjami strefowymi.
W dniach 26-29.09.2013 w Ośrodku Szkoleniowym w Nowej Bystrzycy odbył się I Wojewódzki Wielodyscyplinowy Zlot Turystyczny LZS „Góry Bystrzyckie 2013”. W Zlocie udział wzięło 9 reprezentacji z terenu województwa dolnośląskiego. Zlot składał się z dwóch części: turystycznej i sportowej. W ramach części turystycznej odbył się konkurs wiedzy o Górach Bystrzyckich, grzybobranie, piesza wycieczka po Górach Bystrzyckich (schronisko i szczyt Jagodna) oraz wyjazd w Góry Stołowe – Szczeliniec Wielki. W części sportowej odbyły się 4 konkurencje tj. rzut lotką, rzuty do kosza, strzały na bramkę, rzuty ringo.