DZIEN SPORTU GMINY WIŃSKO – RELACJA

DZIEN SPORTU GMINY WIŃSKO – RELACJA

Za nami kolejna impreza sportowa w Gminie Wińsko – 22 lipca mieszkańcy z całej Naszej Gminy i nie tylko wzięli udział w III Dniu Sportu.
W tym roku impreza była jeszcze bardziej rozbudowana w stosunku do lat poprzednich, ze względu na możliwości infrastrukturalne po latach w końcu mogliśmy zorganizować zawody sportowe na odnowionym Stadionie Sportowym Wińsku.

Na początek jak na profesjonalistów przystało, zaczęło się od rozgrzewki, która dla dzieci i młodzieży poprowadziła instruktorka Zumby Barbara Maślejak.
Następnie do rywalizacji stanęła nasza młodzież w Turnieju Dzikich Drużyn, w której zwyciężył zespół „Wybrzeża Klatki Schodowej”J .

Na drugiej połowie boiska zajęcia w formie zabaw i gry dla UKS Akademia Wińsko prowadził trener Tomasz Jaworski .Na wszystkie dzieciaki czekał słodki poczęstunek przygotowany przez UKS Wińsko.
Po turniejach dla dzieci i młodzieży, przyszła kolej turniej piłki nożnej dla seniorów, w której udział wzięły wszystkie nasze zespoły:
Kometa Krzelów, Victoria Orzeszków, Zryw Głębowice i Old Boys Kometa Krzelów.

Cały dzień sportowy komentował znany spiker Śląska Wrocław Andrzej Gliniak, który swoją obecnością uatrakcyjnił grę naszym zawodnikom, co upodobniło atmosferę znaną z profesjonalnych meczów oglądanych w telewizji.
Zwycięzcami turnieju została odmłodzona drużyna Komety Krzelów prowadzona przez Grzegorza Szewczyka. 2 miejsce zajęła ekipa Victorii Orzeszków prowadzona przez Andrzeja Ulmańca, 3 miejsce przypadło Komecie Krzelów Old Boys, a 4 miejsce Zryw Głębowice z prezesem klubu Pawłem Łozińskim.

W trakcie rozgrywek do startu przygotowywali się uczestnicy III Biegu Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy, który tradycyjnie przebiegał ulicami Wińska na trasie 5km. Mimo okresu urlopowego w zabawie biegowej wzięło udział 70 zawodników!
Trasę zabezpieczały jednostki OSP z Gminy Wińsko  wraz z Policją Powiatową, na czele jako pilot biegu jechał samochodem menadżer sportu Olgierd Pogorzelec wraz z Wójt Gminy Wińsko Jolantą Krysowatą – Zielnicą.
Za uczestnikami biegu jechała również karetką obsługiwana przez Stowarzyszenie „Cichociemni”.

Na najlepszych czekały nagrody indywidualne – dla Zwycięzcy całego biegu rower górski ufundowany przez firmę APLETA, dla Najlepszej Kobiety torba podróżna, dla Wyróżnionych Najlepszy Seniorka i Senior, Najlepsi z Gminy Wińsko plecaki ufundowane przez firmę SILEZJAN, a wszyscy uczestnicy otrzymali koszulkę z napisem Gmina Wińsko.
Zwycięzcą całego biegu został Bartosz Zając, który wygrał rower, Najlepszą Kobietą z I miejscem została Ewelina Łozowska, Najlepsza Seniorka Elżbieta Palej, Najlepszy Senior Marek Leśnicki, a najlepszymi z Gminy Wińsko Stanisław Bekacz i Kamil Marteklas.

Ciekawstką biegu jest, iż sam Dyrektor Szkoły w Krzelowie – Robert Brojek wziął udział w naszych zawodach! Trasa mu się podobała, jak sam powiedział „ciekawa i wymagająca”
Gratulujemy formy!

W imieniu Urzędu Gminy Wińsko, pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w pomoc
przy organizacji imprezy – jednostkom OSP Gminy Wińsko, w tym Jarosławowi Kozakowi, Gminnemu Ośrodkowi Kultury – z dyrektor Czesławą Białek i jej pracownikami, klubowi UKS Wińsko za przygotowanie słodkiego poczęstunku oraz Zespołowi Szkół Publicznych za udostępnienie hali sportowej dla uczestników zawodów sportowych, Taduszowi Ćwikowi wykonawcy remontu stadnionu, a także Ryszardowi Tomaś, Danielowi Pogorzelec i Wojciechowi Słobodzian za pomoc w przygotowaniu boiska i trasy.

Dziękujemy sponsorom firmie APLETA i SILEZJAN oraz Dolnoślaskiemu Zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych z wiceprezesem Andrzejem Cywińskim za ufundowanie nagród i wsparcie wydarzenia.

Klasyfikacja Turnieju Seniorów:
I miejsce – Kometa Krzelów
II miejsce – Victoria Orzeszków
III miejsce – Zryw Głębowice
IV miejsce – Kometa Krzelów Old Boys

Klasyfikacja Biegu:
Meżczyźni.
I miejsce – Bartosz Zając – 15:58
II miejsce – Arkadiusz Wielgus – 16:27
III miejsce – Wit Grosicki – 16:43

Kobiety.
I miejsce – Ewelina Łozowska 21:21
II miejsce – Wioleta Wiater 21:30
III miejsce – Karolina Podkowska 22:07

Najlepsza Seniorka.
Elżbieta Palej 30:37
Najlepszy Senior.
Marek Leśnicki 19:22

Najlepsi z Gminy Wińsko.
Stanisław Bekacz – 20:41
Jan Marteklas – 21:14